неділя, 16 грудня 2012 р.

Інформація про графічні планшети

 Призначення та загальна характеристика засобу
Графічний планшет або дигітайзер  - це пристрій вводу даних, що дозволяє малювати зображення на комп'ютері, подібно до того, як малюють зображення з олівцем і пером на папері. 
 
Графічний планшет, або як його ще називають - дигитайзер - це інструмент для маніпуляції курсором комп'ютера, тобто, цей пристрій коштує в одному ряді з тачпадом і мишкою.

Ширше призначення цього пристрою, і всієї його переваги перед мишкою стають видні при роботі із графічними редакторами.


Проте, всі можливості даного пристрою зможуть осягти лише ті, кому потрібно працювати із графікою. Чого коштує хоча б функція реагування на силу натиску, при якому в графічному редакторі автоматично збільшується радіус кисті!


Поклавши на планшет фотографію або малюнок, його можна буквально обвести пером дигитайзера, і тим самим точно скопіювавши контури предмета на фотографії. Графічні планшети так само використовуються для проведення креслярських робіт, для цього виробники постачають їхніми спеціальними напрямними й лінійками.
 Вони бувають різних видів: провідні й бездротові, чутливі й нечутливі, пір'я загального призначення й спеціалізовані, для виконання особливих, специфічних завдань.

Прості пір'я це, як правило, провідні, що мають пари функціональних кнопок на корпусі, і нечутливі до натиску. У принципі, такі планшети є різновидом усе тої ж миші, однак і вони користуються попитом для ряду простих завдань.


Планшет Wacom Graphire характеристика:
 
Вага  970 г  
Робоча область: 217.6х92.8 мм 
Ррозрішенння: 1015 dpi 
Число отсчетов у секунду: 100 
512 градацій чутливості до натискання 
Висота чуттєвої зони над поверхнею планшета: 5 мм 
Інтерфейс: RS232C чи ( чизовсім) USB  


ファイル:Druckempfindlich.png 
 

Використання 

Дигитайзери потрібні не винятково для малювання, вони набагато зручніше будь-якої мишки й тачпада й у повсякденних роботах за комп'ютером. Зручність полягає завдяки природності, адже графічний планшет - це спеціальна дошка, по якій можна водити ручкою або просто пальцем, що набагато привичнее більшості людей.
Графічні планшети (або цифровий планшет) також використовуються для збору даних або власноручного підпису. Цифровий планшет може бути використаним для зняття зображення з паперу, який прикріплений до поверхні. Таким чином Ви можете оцифрувати малюнок котрий прикріплений до поверхні планшета, водячи стилусом (цифровим пером) по контурах на малюнку (ну зовсім як замальовка). 
 


Програмне забеспечення необхідне для коректної роботи засобу

Всі планшети вимагають драйверів. Драйвер контролює багато аспектів такі, як функції планшета, налаштування нахилу, чутливості та ін Як правило в комплект входять такі програми як Adobe Photoshop Elements і Corel Painter. Деякі планшети поставляються з програмами розпізнавання рукописного тексту, сумісних з Windows і Mao OS.
 

Все це, безумовно, впливає на вартість, навіть найдорожча миша буде дешевше найпростішого дигитайзера, однак, ніяка миша не впорається зі специфічними завданнями, які успішно й швидко можна виконати за допомогою планшета.





 
Графічний планшет складається з плоскої поверхні, на якій користувач може "намалювати" або обмальовувати зображення, використовуючи стилус як інструмент малювання. В більшості планшетів зображення не з'являються на самому планшеті, а відображається на моніторі комп'ютера. Професійні планшети як наприклад CINTIQ являють собою монітор на котрому можна малювати за допомогою стилуса.

Доцільне використання даного засобу
  • При виконанні практичних завдань на семінарах .
  • При здачі різних проектів.
  • При обробці фотографій чи малюванні.
  • При проведенні лекцій у якості прикладу.   
 
У навчанні потрібний для:
  • Для вчителів,демонстрації ними на лекції прикладів з використання та  роботою  з данним гаджетом.
  • Використання графічного планшету на семінарських заняттях студентам ,що займаються комп'ютерною графікою,фотографією.При виконанні практичних робіт.
  • Фотографів, дизайнерів,
    художників або користувачів, чия професійна діяльність і захоплення пов'язані з роботою в програмах Photoshop, Painter, Illustrator і масою інших графічних і векторних додатків.
  • Графічний планшет незамінний в редагуванні фотографій (ретуш, обтравкой, створення масок), малюванні або живопису на основі фотографій, для веб-дизайну, при обробці відео, створенні та обробці 3D-моделей, звукозапису. Пером зручно обводити складний контур (волосся, очі, вії і т.д.) і ретушувати частини зображення, а зміна відтінків кольору і прозорості регулюється силою натискання на перо. Дизайнери і художники також по достоїнству оцінять всі переваги пера в руці.
  • Любителям цифрового творчості, активним учасникам соціальних мереж, геймерам, а також просто шанувальникам сучасних технологій і комфортної роботи на комп'ютері. Користувачам, які за родом своєї діяльності, навчання і захоплень проводять за комп'ютером багато часу і зацікавлені в розвитку творчих здібностей, самовираженні, зручність роботи як в графічних, так і в офісних додатках. 
  • Для цифрового малювання в графічних редакторах, а також програмах, що імітують малювання за допомогою різних інструментів і в різних техніках - гуаш, акварель, масло і т.д. Для редагування фото, створення фотоколажів, серфінгу в Інтернет, комп'ютерних ігор. Для малювання графіті на стінах у соціальних мережах. Для внесення рукописних поміток в документи. Для повсякденної роботи на комп'ютері за допомогою пера: при використанні пера не розвиваються хронічні захворювання кисті і зап'ястя - адже перо або ручка є природними інструментами для людини вже сотні років. 
 



 

Недоліки
  1. Головним є те що він коштує дуже дорого.
  2. Також впливає на зір. 
  3. Розрядження батареї.
Переваги - 
  1.  Є багатофунуціональним пристроєм 
  2. Пристосований як до  лівши так і до правши при використанні. 
  3. Може використовуватися в якості мишки. 
 
Вимоги до даного засобу
Перевірте планшет
Оранжевий світлодіод стану планшета повинен засвітитися, якщо планшет підключений правильно і комп’ютер визначив його як пристрій USB. Якщо світлодіод горить, перейдіть до пункту 2.16.2.
Якщо світлодіод стану не горить, комп’ютер увімкнений і операційна система повністю завантажена, виконаєте наступне:
– переконаєтеся, що кабель USB планшета надійно підключений до працюючого порту USB комп’ютера;
– якщо ви під’єднуєте планшет до концентратора USB (або до пристрою з концентратором на зразок клавіатури з портами USB), переконаєтеся, що концентратор USB належним чином під’єднаний до комп’ютера і працює;
– під’єднайте планшет до іншого порту USB або спробуйте під’єднати його до порту USB іншого комп’ютера;
– якщо світлодіод стану планшета не спалахує, коли комп’ютер увімкнене і операційна система повністю завантажена, можливо, порт USB вімкненний. Можливо, слід перевірити параметри BIOS системи, щоб переконатися, що планшет під’єднаний до працюючого порту USB.
 Перевірте перо
1. Перемістіть перо через робочу область планшета; курсор на екрані повинен переміститися у тому ж напрямі.
2. Натисніть кінчиком пера на поверхню планшета. Світлодіод стану планшета при цьому повинен змінити колір з оранжевого на зелений.
3. Далі, не натискаючи на кінчик пера, тримайте перо на висоті не більше 5 мм (0,20 дюйма) над поверхнею планшета і натисніть на верхню кнопку пера. Світлодіод стану повинен змінити колір з оранжевого на зелений.
4. Далі, не натискаючи на кінчик пера, тримайте перо на висоті не більше 5 мм (0,20 дюйма) над поверхнею планшета і натисніть на нижню кнопку пера. Світлодіод стану повинен змінити колір з оранжевого на зелений.
Якщо дані перевірки не пройдені, можливо, перо або планшет несправні. 
 
  Історія виникнення планшету
Перший електронний планшет Telautograph запатентований Елішаем Греєм в 1888. Еліш Грей більш відомий як винахідник телефону Александр Грехамм Белл.
Перший графічний планшет Stylator був подібний до сучасних і використовував для розпізнавання рукописного тексту на комп'ютері ще в 1957 році. Більш відомий (і часто неправильно вказаний в якості першого дизайнерського планшета) є RAND TabletGrafacon  також відомий як Grafacon (Graphic Converter- рафічні перетворення ), представлений в 1964 році.
Планшети були популярним в середині 1970-х і початку 1980-х років завдяки комерційному успіху ID (Intelligent Digitizer) і BitPad котрі випускала корпорація Summagraphics. Ці оцифрувачі використовувались в якості пристрою вводу в багатьох високо технологічних CAD (Computer Aided Design) системах.

Apple Computer


Summagraphics також виготовляла OEM версію планшету BitPad котрий продавала Apple Computer, як Apple Graphics Tablet в якості пристрою для їхнього Apple II.



3 коментарі:

  1. Мария - девушка стиля, тут все неплохо и просто - красиво.

    ВідповістиВидалити
  2. Дуже цікава стаття! З нетерпінням чекатиму на новий запис твого блогу!

    ВідповістиВидалити